Bezbolesna epilacja laserowa SHR we Wrocławiu

RYCHLEWSKA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA WROCŁAW
RYCHLEWSKA

SHR EPIL MOTION
Trwała i bezbolesna epilacja laserowa SHR we Wrocławiu

dla kobiet i mężczyzn

Epilacja laserowa SHR we Wrocławiu – trwałe usuwanie owłosienia

Fotodepilacja SHR nazywana inaczej epilacją SHR opiera się na zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów, z których każdy ma jednostkowo niską energię. W efekcie skóra jest podgrzewana tylko do właściwego momentu, kiedy to dostarczymy odpowiednią wartość energii potrzebną do upośledzenia mieszka włosowego. Dawka promieniowania jest dobierana precyzyjnie oraz indywidualnie do właściwości skóry i włosów.

Trwałe usuwanie owłosienia jest skuteczne także w przypadku włosów cienkich, jasnych, a nawet rudych.

shr epil motion laser epilacja

SHR EPIL MOTION – epilacja laserowa

 

Czy epilacja laserowa SHR boli?

Zabiegi epilacji laserowej w salonie Kosmetologii Estetycznej Rychlewska we Wrocławiu wykonywane są technologii SHR. Polega to na tym, że emitowane są fale świetlne o niskiej energii i różnych długościach, dzięki czemu możemy usuwać niechciane owłosienie na różnych głębokościach i w dowolnych kierunkach. Podgrzewanie skóry trwa tylko do momentu, w którym zostanie dostarczona odpowiednia dawka energii, pozwalająca na uszkodzenie mieszka włosowego, dzięki czemu zabiegi epilacji laserowej są bezbolesne. Krótki czas naświetlania większych obszarów skóry zapewnia komfort i bezpieczeństwo dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Podczas zabiegu epilacji laserowej SHR wykonywane są nieustannie ruchy „in motion”, dzięki którym ciało nie odczuwa promieni świetlnych w jednym miejscu zbyt długo. Metoda ta jest o wiele szybsza od pozostałym metod depilacji laserowych oraz praktycznie bezbolesna.

 

Czy każdy może skorzystać z epilacji laserowej SHR?

Salon Kosmetologi Estetycznej Rychlewska oferuje zabiegi epilacji SHR we Wrocławiu dla wszystkich, którzy pragną pozbyć się upierdliwego owłosienia z praktycznie każdej partii ciała. Zarówno w tak delikatnych rejonach, jak twarz, czy strefy intymne, ale także plecy, brzuch, nogi, itd. Epilacja jest szczególnie polecana osobom, które źle znoszą tradycyjne metody depilacji laserowej (boją się bólu, wrastania włosków oraz innych podrażnień). Zabieg epilacji laserowej SHR polecany jest również osobom z jasnym bądź też rudym owłosieniem, na które często podobne metody działają o wiele słabiej.

 

Jakie są efekty epilacji laserowej SHR?

Epilacja laserowa SHR prowadzi do osłabienia i z czasem redukcji niechcianego owłosienia. Osłabione poprzez dawkę promieni włoski robią się coraz słabsze i cieńsze, czego skutkiem jest coraz większe ich wypadanie. Nowe, odrastające włoski pojawiają się znacznie później i są o wiele cieńsze. Między 10 a 14 dniem od zabiegu włoski zaczynają wypadać. Po pierwszym zabiegu możemy stracić od 20 do 30 % owłosienia. Dzięki wykorzystaniu technologii SHR pozbywamy się także niechcianych skutków ubocznych często pojawiających się podczas korzystania z innych metod depilacji, takich jak zacięcia, „czarne kropki” oraz występujące zaraz po goleniu maszynką, zaczerwienia, podrażnienia, wrastające włoski, krostki w okolicach bikini, pękanie naczynek krwionośnych, nadwrażliwość na chemiczne środki do depilacji i wiele innych.

Epilacja SHR efekty

Epilacja laserowa SHR – efekty

 

Ile zabiegów epilacji laserowej SHR potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Efekty zabiegów widoczne są stopniowo, jednak u większości klientów pierwsze, zauważalne zmiany dostrzeżemy już po pierwszej epilacji. Podczas korzystania z kolejnych wizyt efekt będzie się nasilał i utrzymywał dłużej. Dodatkowo odrastające włoski będą o wiele cieńsze i słabsze. Najlepsze rezultaty otrzymamy po wykonaniu całej serii zabiegów epilacji laserowej, których ilość oceniana jest indywidualnie w salonie Kosmetologicznym Rychlewska we Wrocławiu, ich ilość średnio wynosi 7-10 zabiegów powtarzanych około co 3-4 tygodnie. Po serii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających, mniej więcej raz na pół roku, w celu podtrzymania rezultatów.

 

Jak przygotować się do zabiegów epilacji laserowej SHR?

Aby poprawnie i bezpiecznie przeprowadzić zabieg epilacji laserowej SHR należy odpowiednio przygotować do niego swoją skórę. By zabieg epilacji mógł się odbyć, skóra powinna być w dobrej kondycji. Dlatego zaleca się, około 4 tygodnie przed pierwszą wizytą zrezygnować z depilacji usuwającej owłosienie wraz z cebulkami (m.in. depilacji woskiem). Na kilka dni przed zabiegiem zaleca się także zrezygnować z opalania oraz zaprzestanie przyjmowania substancji fotouczulających. W okresie od trzech do jednego tygodnia przed epilacją laserową nie poddajemy się także inwazyjnym zabiegom kosmetycznym, takim jak, peelingi chemiczne czy botox. Około 2 dni przed wizytą nie należy stosować peelingów i innych agresywnych kosmetyków, kremów rozjaśniających czy kosmetyków perfumowanych. W dniu zabiegu skóra powinna być naturalna, niczym nie smarowana, ubranie powinno luźne i wygodne, a organizm dobrze nawodniony.

 

Po zabiegu epilacji laserowej SHR

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku przygotowań do zabiegu, tak samo tuż po jego wykonaniu należy powstrzymać się od opalania, korzystania z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, stosowania kosmetyków o działaniu drażniącym, np. kremów antycelulitowych. Oczywiście obostrzenia dotyczą miejsc, poddawanych zabiegowi epilacji laserowej SHR. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią regenerację naskórka, stosując odpowiednie żele regenerujące – które dobierane są indywidualnie przez kosmetologa. Należy pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

epilacja shr

 Epilacja laserowa SHR

 

Wskazania do zabiegu epilacji laserowej SHR?

Oczywistym czynnikiem jest chęć pozbycia się niechcianego owłosienia. Jednak pewne wskazania medyczne i estetyczne szczególnie zachęcają do rozwiązania, jakim jest epilacja laserowa SHR, są to między innymi:

 • zbyt szybkie odrastanie włosów – jest to uciążliwy problem, który dotyczy wielu osób. Często powoduje bolesne komplikacje takie jak podrażnienia i zaczerwienienia po goleniu maszynką. Bardzo często wiąże się to ze słabą skutecznością metod depilacji lub też ich złym doborem co budzi dyskomfort, bolesność, spadek samooceny i inne.
 • niski próg bólu związanego z depilacją – nie każdy jest odporny na wyrywanie włosów woskiem czy też elektrycznym depilatorem. Część osób odczuwa dyskomfort nawet podczas najprostszych zabiegów pielęgnacyjnych.
 • pękające naczynka krwionośne – które często są następstwem pracy z depilatorem czy woskiem.
 • wrastające włoski – dotyczący praktycznie wszystkich kobiet, w mniejszym lub większym stopniu.
 • „czarne kropki” po goleniu – dotyczy to przede wszystkim pozbywania się owłosienia z pach. Często tuż po ogoleniu pacha wygląda, jakby nie była dokładnie ogolona albo jakby włosy odrastały natychmiast. Dzieje się tak, ponieważ golarka nie usuwa grubych cebulek, które prześwitują przez skórę pachy.
 • wąsik na brodzie – najczęstszą metodą usuwania wąsika jest wosk, jednak wszyscy wiemy jaka skóra na twarzy jest delikatna, dla niektórych ból, który towarzyszy temu zabiegowi jest nie do wytrzymania.
 • krostki w okolicach bikini – jest to zapalenie mieszków włosowych. Nie dość, że wyglądają niekorzystnie, to jeszcze sprawiają duży dyskomfort poprzez swędzenie i zaczerwienia.

Ze wszystkimi wymienionymi powyżej czynnikami  laserowa epilacja SHR radzi sobie doskonale.

 

Przeciwwskazania do zabiegów epilacji laserowej SHR

Technologia SHR EPIL MOTION należy do jednej z najbezpieczniejszych dostępnych na rynku usług kosmetologicznych, jednak z badań wynika, że występują również przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • miesiączka (podczas zabiegu na brzuch),
 • choroby wewnętrzne: nowotwór, cukrzyca, aktywna infekcja, epilepsja inne zaburzenia neurologiczne, alergia,
 • zmieniony kolor skóry: opalenizna, samoopalacz (do 2-5 dni przed zabiegiem),
 • choroby skóry: aktywna opryszczka, obecność zmian barwnikowych albo bielactwo, łuszczyca,
 • liszaj płaski, fotodermatozy, przerwanie ciągłości skóry (rany)
 • przyjmowanie ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny,
 • stosowanie kremów z retinolem,
 • stosowanie miejscowych maści z antybiotykiem,
 • stosowanie leków światłouczulających,
 • skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
 • depilacja woskiem i pęsetą (zaprzestać używania na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • instrumenty medyczne i elektroniczne typu: aparat słuchowy, rozrusznik serca,
 • botox, wypełniacz w miejscu zabiegu,
 • aspiryna i leki rozrzedzające krew, antybiotyki

 

Polecane zabiegi w technologii SHR EPIL MOTION w salonie Kosmetologii Estetycznej Rychlewska we Wrocławiu:

LASER SHR MOTION

Specjalistyczne zabiegi zamykania naczynek
Już dziś umow się na wizytę
Call Now ButtonZadzwoń do nas