Karboksyterapia

RYCHLEWSKA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA WROCŁAW
RYCHLEWSKA

ZABIEGI NA TWARZ
Karboksyterapia – usuwanie celulitu, niwelacja zmarszczek

Karboksyterapia, czyli tzw. odmładzanie z wykorzystaniem dwutlenku węgla to zabieg, który jest uznawany za przełom w medycynie estetycznej. Wskazań jest wiele, m.in:. brak jędrności skóry, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, worki pod oczami, kurze łapki, a także wypadanie włosów. W bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozwala usunąć niedoskonałości skóry i pomaga osiągnąć upragnioną sylwetkę.

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Karboksyterapia pozwala również na mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, pozytywnie wpływa na stymulację kolagenu. Skutkiem jest sprężysta i jędrna skóra. Efekty są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Dziś uważa się, że karboksyterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry. Dodatkowo stosuje się ją także w celach leczniczych – w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, objawu Raynauda (napadowego skurczu tętnic), owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy.

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie – czasami ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, niewłaściwe odżywianie się, bądź brak aktywności fizycznej. Iniekcja czystego dwutlenku węgla wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.

Ogromna zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych, a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.

Karboksyterapia to metoda o wielokierunkowym działaniu – zarówno na twarz, jak i ciało.

 

REDUKCJA CIENI I WORKÓW POD OCZAMI

Cienie i zasinienia pod oczami nadają twarzy zmęczony i mało atrakcyjny wygląd. Najczęściej są one wynikiem zmniejszonego przepływu krwi w tej okolicy. Dzięki iniekcji CO2 uzyskuje się dotlenienie komórek oraz tworzenie nowych sieci naczyń włosowatych, mikrokrążenie zostaje pobudzone, a skóra w tej okolicy odzyskuje zdrowy, młody i świeży wygląd. Dodatkowo dzięki wzmożonej syntezie kolagenu i elastyny skóra pod oczami staje się napięta, a zmarszczki zminimalizowane.

 

REWITALIZACJA SKÓRY, NIWELOWANIE ZMARSZCZEK SKÓRY TWARZY, SZYI, DEKOLTU ORAZ DŁONI

Kolejnym ważnym miejscem, na którym widać upływ czasu, jest skóra twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki zabiegowi karboksyterapii dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia lokalnego przepływu krwi, następuje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, zwiększa się ilość produkowanego kolagenu, a wszystko to wpływa na ogólną poprawę jędrności, elastyczności i jakości skóry. Zabieg ten doskonale sprawdza się również przy rewitalizacji skóry dłoni.

 

REDUKCJA CELLULITU ORAZ UJĘDRNIENIE SKÓRY

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zabieg karboksyterapii. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. W efekcie karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizację i odmłodzenie skóry, która staje się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi i tym samym, tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd. Stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu. Skutkiem jest szczuplejsza sylwetka i jędrniejsze ciało.

 

REDUKCJA I SPŁYCENIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

Dotychczas funkcjonowało bardzo niewiele metod nieinwazyjnych, które przynosiły zadowalające efekty w redukcji rozstępów. Powstają one zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania ciągłości sieci włókien kolagenowych. Dochodzi do tego najczęściej w wyniku zaburzeń hormonalnych, wzrostu masy ciała i ciąży. Podczas karboksyterapii dwutlenek węgla podawany jest bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka. Wzmożona synteza kolagenu wpływa na poprawę gęstości skóry i poprawy jej wyglądu. Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa również na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie.
Wymagana ilość zabiegów jest indywidualna i zależy od zdolności do regeneracji danej tkanki.

 

REDUKCJA WYPADANIA WŁOSÓW

Karboksyterapia skóry głowy jest metodą mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną. Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które to pod wpływem wprowadzonego dwutlenku węgla zostają rozszerzone. Dzięki temu następuje intensywne odżywienie i dotlenienie mieszków oraz cebulek włosowych, zwiększa się produkcja nowych włosów oraz hamowane jest nadmierne wypadanie starych. Po serii zabiegów obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów oraz ich wzmocnienie.

Karboksyterapia jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga ani specjalnych przygotowań, ani żadnego okresu rekonwalescencji – po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych czynności. Posiada szerokie spektrum działania, zarówno w obszarze estetycznym, jak i leczniczym.

 

Wskazania estetyczne:

 • cienie i worki pod oczami
 • cellulit
 • rozstępy i blizny
 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • słabe cebulki włosowe
 • wiotkość skóry
 • wspomagająco po liposukcji
 • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi dekoltu, brzucha, pośladków, ramion, ud i dłoni
 • pajączki, zwłaszcza na kończynach dolnych

 

Wskazania medyczne:

 • łysienie androgenowe i plackowate
 • łuszczyca
 • otyłość
 • trudno gojące się rany
 • owrzodzenia na tle naczyniowym i cukrzycowym
 • zaburzenia krążenia
 • zastoje limfatyczne
 • kurcze kończyn

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres laktacji
 • wirusowe infekcje skóry (w tym opryszczka wargowa)
 • niewydolność krążenia
 • anemia z obniżonym poziomem hemoglobiny
 • nowotwory
 • skłonność do bliznowców
 • świeżo przebyty zawał serca
 • ostre, zakrzepowe zapalenie żył

 

Poznaj inne zabiegi na twarz wykonywane w salonie kosmetologicznym Rychlewska we Wrocławiu

 

LASER SHR MOTION

Specjalistyczne zabiegi zamykania naczynek
Już dziś umow się na wizytę
Call Now ButtonZadzwoń do nas