Wodorowe oczyszczanie twarzy we Wrocławiu

RYCHLEWSKA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA WROCŁAW
RYCHLEWSKA

ZABIEGI NA TWARZ
Wodorowe oczyszczanie twarzy we Wrocławiu – bezinwazyjny całoroczny zabieg dla osób narażonych na stres i zanieczyszczenia

Oczyszczanie wodorowe jest niezwykle skutecznym, bezinwazyjnym i całorocznym zabiegiem  dla osób szczególnie narażonych na działanie stresu i zanieczyszczeń środowiska. Skutecznie poprawia efektywne funkcjonowanie skóry, doprowadzając do spowolnienia procesów starzenia oraz nadając skórze promienny i zdrowy wygląd.Zabieg oczyszczania wodorowego polega na eliminacji reaktywnych form tlenu, powszechnie znanych jako wolne rodniki. Powstające w nadmiarze reaktywne formy tlenu (RFT) mają destrukcyjny wpływ na takie składniki komórki jak kwasy nukleinowe, lipidy czy białka, w tym włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność i elastyczność. A organem najbardziej narażonym na namnażanie się wolnych rodników jest nasza skóra. Nie bez znaczenia jest fakt, że katalizatorem tworzenia się wolnych rodników jest promieniowanie, zarówno UVA, jak i UVB. Najsilniejsze oczywiście są one w okresie letnim, jednak docierają do naszej skóry niezależnie od pory roku. Dlatego tak ogromne znaczenie ma stosowanie filtrów ochronnych przez cały rok. Skutkiem niestosowania filtrów UVB/UVA jest nie tylko przedwczesne starzenie się skóry, ale również zaburzona gospodarka lipidowa i zwiększona podatność na występowanie nowotworów. Równocześnie nadmiar wolnych rodników utrudnia regenerację uszkodzeń. Tym samym procesy starzenia zachodzą w skórze znacznie szybciej. Staje się ona poszarzała, traci elastyczność, jest mniej odporna na czynniki zewnętrzne, a bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

 

Przewaga oczyszczania wodorowego nad innymi zabiegami oczyszczającymi

Aktywny wodór jest najsilniejszym ze znanych antyoksydantów. Wynika to z jego budowy – mianowicie cząsteczka wodoru jest tak mała, że bez trudu przenika przez błonę mitochondriów, czyli ‘centrum dowodzenia’ każdej naszej komórki. Rola antyoksydantów jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu- są one substancjami ochronnymi, które przekazują wolnym rodnikom swoje elektrony, a same przechodzą w postać utlenioną, stając się mało reaktywne (uniemożliwiają utlenianie innych składników). Związki te można określić jako „zamiatacze wolnych rodników”, które zapobiegają agresywnym reakcjom wolnorodnikowym.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż wodór działa selektywnie. Mianowicie neutralizuje tylko toksyczne wolne rodniki, nie wpływając na pozostałe, z których część może działać z pożytkiem dla organizmu. Ponadto po neutralizacji groźnych wolnych rodników, wodór nie magazynuje się w naszym organiźmie – zamienia się na czyste H2O, nie wytwarzając żadnych innych produktów ubocznych.

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Dzięki niezwykle małym rozmiarom pierwiastka i jego małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich struktur skóry. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które powodują pojawianie się oznak starzenia się skóry. W efekcie nasza skóra odzyskuje jędrność, elastyczność, zdrowy i promienny wygląd.

Wskazania i przeciwwskazania oczyszczania wodorowego

Oczyszczanie wodorowe przeznaczone jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Powinno stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging, gdyż odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu stanowi połowę sukcesu. A neutralizacja wolnych rodników przy zabiegach anty-aging to absolutna podstawa prawidłowo przeprowadzonej terapii. Ponadto, jako indywidualny zabieg, daje efekt dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry oraz stymuluje ją do poprawy jędrności i elastyczności.

Dodatkowym plusem terapii z wykorzystaniem oczyszczania wodorowego jest bardzo mała liczba przeciwwskazań

Poznaj inne zabiegi na twarz wykonywane w salonie kosmetologicznym Rychlewska we Wrocławiu

 

LASER SHR MOTION

Specjalistyczne zabiegi zamykania naczynek
Już dziś umow się na wizytę
Call Now ButtonZadzwoń do nas